SZINTKÜLÖNBSÉGES FUTÓVERSENY
A BUDAÖRSI DECATHLONNÁL

2012. április 22-én vasárnap délelõtt Budaörsön, szép napsütéses idõben rendezte meg a Budapesti Atlétikai Szövetség a Decathlon futóversenyt, ahol a BEAC is képviseltette magát. Két távot rendeztek (5 és 10 km), a futókat egyszerre rajtoltatták. A pálya nem ígérkezett egyszerûnek, mivel több, mint 300 m szintkülönbséget és terepfutó részeket tartalmazott.

A rajt után nem sokkal emelkedni kezdett az út, majd kb. 1 km megtétele után hosszú és meredek emelkedõn kellett felfutnunk. Ez többeknek problémát jelentett, úgyhogy szétszakadt a mezõny. Az élbolyban futottak a BEAC-osok is: Boross Gábor, Dani Áron, Gyurcsó Gergõ, Dohoczki Tamás, Muzsnay Péter, kissé mögöttünk a nõi mezõny élbolyában helyezkedett Ferenc Kata és Jánosi Lilla. A nagy emelkedõ végén (kb. 2,5 km-nél) az erdõben kettévált az út, Áron a hosszabb távon futott, a többiek a másik, rövidebb útvonalon folytatták a versenyt. Gábor így egyedül maradt az 5 km-es mezõny élén, és mivel az útvonalat biztosítók nem figyeltek rá eléggé, egy útelágazásnál rossz irányban haladt tovább. Az erdõbõl kijövet kb. 2 km vágtázás következett a lejtõn lefelé. Gábor csak a 4. helyen ért be, mivel jóval hosszabb útvonalat teljesített. A helyes irányban haladók közül az elsõ 3 helyen a BEAC-osok végeztek, sorrendben 1. Gergõ, 2. Tomi, 3. Peti. A nõi mezõnyben Kata és Lilla kategóriájukban elsõk lettek, Kata az abszolút sorrendben 2. lett, Lilla 3. Dani Áron összesítésben 2. lett a hosszabb távon.