Pólus Mezei

Rekordszámú induló volt a 20. Pólus kupán. A családias verseny egyre több embert mozgat meg, ezt bizonyítja az 1800 rajthoz álló is. A kutyás futástól kezdve a családi futáson át mindenki megtalálhatta a számára optimális versenyzési módot.

A BEAC csapata is szép számmal képviseltette magát az eseményen. Nemcsak mennyiségben, hanem minőségben is nagyot nyújtottak az E-betűsök. Már a legfiatalabb korosztálytól kezdve jöttek az eredmények.

1500 m U11 gyermek korosztály:
Bronz érmes csapatunk tagjai (A nevük után a mezőnyben elért egyéni helyezéseik olvashatók.)

Wunderlich Gerda (2005) BEAC 30. helyezés

4500 m Újonc U14 (13 éves) fiú BUDAPEST kategória győztese pedig a tehetséges Wunderlich Ábris lett a BEAC-ból, 17:17-es idővel.

Szintén ebben a versenyszámban ért el előkelő negyedik helyezést Pálffy Botond.

3000 m Újonc U14 (13 éves) leány BUDAPEST:
4
. helyezett lett Vári Diána. Ideje 12:33 lett.
11. helyen ért be Pelyhe Lili
ána. Ideje 13:33.

4500 m Serdülő U16 (15 éves) fiú CSAPAT:
A kategória ezüstérmes csapata, illetve a 4. helyet megszerző csapat is a BEAC gárdája lett:

6000 m férfi ifjúsági U18 – csapat
Ezüst- és bronzérmes lett a BEAC csapata.

6000 m férfi junior U20 egyéni
Nem talált legyőzőre a fiatal tehetségünk Koch Domonkos, így magabiztos győzelmet aratott. Ideje 19:57 lett.

3000 m női Szenior – W35
Ahogy már megszokhattuk Bíróné Dr. Molnár Valitól, ismét egy fantasztikus futással kápráztatott el minket. 11:28-as idejével két percet verve a másodikra újabb győzelmet aratott!

6000 m női felnőtt egy
éni:
A félmaratonista Valinak természetesen a fent említett 3000 m meg sem kottyant, így 6 km-en is bezsebelt egy ezüstérmet, ahol csak néhány másodperccel bizonyult jobbnak nála a győztes. Természetesen a harmadik helyezett látótávolságon belül sem volt Valikéra.

9000 m f
érfi felnőtt egyéni

Végvári Ádám az előkelő 7. helyet szerezte meg a szintén népes mezőnyben.

Összefoglalva, egy szokásosan nagyon sikeres Pólus kupát tudhat maga mögött a BEAC, ahol a legifjabbaktól kezdve minden korosztályban komoly eredményeket értek el a versenyzőink. Gratulálok mindenkinek, s bízom benne, hogy jövőre is hasonlóan remek futásokat produkálnak majd a BEAC-osok!